Duben 2014

Přes Brdy na zámek Blatná

30. dubna 2014 v 22:04 | Vláďa |  Křížem krážem po tratích Čech, Moravy a Slezska-vzpomínání na výlety z let minulých

Vzpomínky na cestování v letech 1995 - 2008


Je tu konec července 2001 a mně po roce konečně začíná další dovolená,kterou tentokrát započnu na zámku Blatná. Počasí jako vždy přeje,když motorový rychlík "Otava" Praha hl. n. - Sušice opouští nádraží Praha Smíchov. Ve Zdicích opouštíme plzeňskou trať a vjíždíme do mělkého údolí říčky Litavky mezi zahrádky, mlýny, úzké silničky a mírné, zalesněné kopečky a stráně Brd.

Na Den železnice do Orlických hor

30. dubna 2014 v 21:46 | Vláďa |  Křížem krážem po tratích Čech, Moravy a Slezska-vzpomínání na výlety z let minulých

Vzpomínky na cestování v letech 1995 - 2008

A je tu konec září, neobvykle pěkného. Dnes, jako každý rok se u nás konají oslavy Dne železnice, to znamená nejen poloviční sleva na zpátečním jízdném, ale v mnoha stanicích také i nabídka zajímavých a poutavých programů pro cestující. Tu dýmající parní oři, tady zas modelové kolejiště, jinde zajímavá exkurze do depa, dopravní kanceláře či měnírny nebo dokonce svezení na lokotraktoru. Na výběr je tedy spousta akcí.
Modelářské výstavy v Chebu či Liberci, nebo exkurze do dopravní kanceláře v Lysé nad Labem či do centrálního dispečinku tratě Praha - Kralupy nad Vltavou na pražském holešovickém nádraží, nebo zdarma návštěva známého železničního muzea v Lužné u Rakovníka.

Za kouzlem lokálek Jizerských hor

30. dubna 2014 v 21:23 | Vláďa |  Křížem krážem po tratích Čech, Moravy a Slezska-vzpomínání na výlety z let minulých

Vzpomínky na cestování v letech 1995 - 2008


Druhý den jsem oslavil 38. narozeniny a den poté mi končí dovolená. Jak ji nejlépe zakončit, než na cestách vlakem. Kam tedy dál?

Za párou do Saska

30. dubna 2014 v 20:53 | Vláďa |  Křížem krážem po tratích Čech, Moravy a Slezska-vzpomínání na výlety z let minulých

Vzpomínky na cestování v letech 1995 - 2008


Dnes je krásné letní ráno 2.8. 2000 a mně končí dovolená. Moje dnešní výprava povede tentokrát do zahraničí, konkrétně do Saska, na úzkorozchodnou trať Žitava - Oybin, na níž dosud kraluje pára. V půl sedmé nasedám do osobního vlaku Čelákovice - Všetaty, k mému překvapení tvořeného motorovým vozem Tatra řady 820.046, zvaným "singrovka" nebo také "krasavec". Tyto vozy až do roku 1994 sloužily na tratích do Neratovic a Mochova, .ale letos už se jejich čas na tratích našich drah chýlí ke konci. Ze Všetat pokračuji tanvaldským rychlíkem do Turnova, kde přesedámna spěšný vlak Pardubice - Liberec. V Liberci již čeká oblíbený veterán, přívětivě pobrukující, legendární motorák Tatra řady 830, zvaný též "loďák"či "dvaašedesátka", jako osobní vlak směr Varnsdorf.

"singrovka" Tatra řady 820.046 v Lysé nad Labem