Listopad 2011

Vysočinou na hřebečský hřeben

13. listopadu 2011 v 19:44 | Vláďa |  Velké železniční cestování naší vlastí
Dovolená se mi sice letos vyvedla jak se patří, ale v KMB mi ještě zbylo něco přes 450 km a počasí zatím přeje a přede mnou se po týdnu v práci otvírá volný víkend.
Dnes je sobota 22.8. Předpověď počasí na dnešek kupodivu tentokrát moc optimistická nebyla. Je pod mrakem a v údolí Tiché Orlice se válejí vodní páry, když se s brněnským rychlíkem "Macocha" blížím k České Třebové, odkud moje cesta povede do Skalice nad Svitavou. Průvodčí se při vypisování KMB. pozastaví, protože Skalice leží na hlavní trati Česká Třebová - Brno a můj "vlakovandr" vede tentokrát oklikou přes Moravskou Třebovou a Chornici, Kromě projetí zmíněné lokálky si chci totiž ještě projet jednu populární úzkorozchodnou trať, která v minulosti sloužila průmyslovým účelům jedné dnes již zrušené šamotky.


Jižní Moravou pod pálavské vrchy.

13. listopadu 2011 v 19:25 | Vláďa |  Velké železniční cestování naší vlastí
Mikulovské nádraží


Dnes je 7.8. a poslední den mojí dovolené. Najel jsem již 1549 km. Dnes dokončím plánovaný okruh jihem Moravy, započatý 28.7. cestou do Moravského Krumlova. Na dnešní cestě se chystám zavítat až pod Pálavu a navštívit známé město, proslavené hlavně pěstováním vinné révy - Mikulov na Moravě.

Nejdelší českou lokálkou (nejen) za svatým Maurem.

13. listopadu 2011 v 18:58 | Vláďa |  Velké železniční cestování naší vlastí

Nedávno jsem měl u kamaráda Luboše Krause, vlastnícího bohatou železniční videotéku, možnost shlédnout další kazetu z tematického souboru "Kouzlo lokálek", na níž moji pozornost upoutal dokumentární film o zajímavé a velmi hezké trati Rakovník - Bečov nad Teplou, jejíž menší část jsem si projel před čtyřmi lety, 5.8.2005, při návratu z cesty "Údolím Střely za Cisterciáky do Plas". Dnes je 4.8.2009 a já mám 47. narozeniny, ale matka je v nemocnici a na nějaké oslavy nemáme s otcem náladu. Místo oslavy si tedy udělám "vlakovandr" do západních Čech, při němž si projedu druhou část jmenované trati.